Simona Halep și Sorana Cîrstea pierd poziții în clasamentul pentru Turneul Campioanelor

Simona Halep a pierdut alte două poziții în ierarhia pentru Turneul Campioanelor.

29 este locul ocupat în prezent de tenismena noastră, care a disputat doar 6 turnee în acest an.

901 puncte a acumulat Simona în acest sezon.

Sorana Cîrstea, eliminată în primul tur al turneului de la Berlin, a pierdut și ea o poziție, aflându-se pe locul 24, cu 1.037 puncte.

La vârf, Ashleigh Barty are un mic avans în fața câștigătoarei de la Roland Garros, Barbora Krejcikova, în timp ce Aryna Sabalenka ocupă ultima poziție de pe podium.

8. Maria Sakkari 1.886p

La Turneul Campioanelor, programat în luna noiembrie, obțin calificarea primele 8 tenismene ca punctaj în sezonul actual.

Anul trecut, competiția de la Shenzhen (China) a fost anulată din cauza pandemiei de coronavirus.

Săptămâna viitoare, Simona Halep și Sorana Cîrstea vor participa la Bad Homburg Open.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!