Pierdere importantă pentru Bayern: Anunțul făcut de Thomas Tuchel

Pierdere importantă pentru Bayern: Anunțul făcut de Thomas Tuchel
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

Antrenorul echipei Bayern Munchen, Thomas Tuchel, a precizat că se teme de o posibilă ruptură musculară pentru Jamal Musiala, care a părăsit terenul de joc în min. 40 al partidei cu Galatasaray (2-1), de miercuri seară, care a adus bavarezilor calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

„Nu este o veste prea bună, este o accidentare musculară la nivelul ischiogambierilor. În cele mai pesimiste scenarii, ar putea fi vorba de o ruptură musculară”, a explicat Thomas Tuchel pentru postul DAZN.

ADVERTISING

"El nu va juca cu siguranţă în partida cu Heidenheim", care care va avea loc pe Allianz Arena, în etapa a 11-a din Bundesliga.

De asemenea, participarea lui Musiala la următoarele două meciuri ale naţionalei Germaniei, cu Turcia la Berlin (18 noiembrie) şi cu Austria la Viena (21 noiembrie), pare compromisă.

Lansat în careul lui Galatasaray, Musiala a întrerupt cursa şi a făcut semn imediat către banca tehnică, neputând să mai continue.

Bayern Munchen a învins-o greu pe Galatasaray Istanbul, cu 2-1. Harry Kane a semnat golurile bavarezilor (80, 86), în timp ce pentru oaspeţi a punctat Cedric Bakambu (90+3).

ADVERTISING
Ești ceea ce citești, citește responsabil!
Sprijină jurnalismul independent, sancționează manipularea și contribuie la normalitate și dezvoltare predictibilă în România!
ALEGE CUM VREI SĂ NE SUSȚII
Donație Lunară
Donație Unică
ALEGE SUMA PE CARE VREI SĂ O DONEZI
  • 30 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 250 lei
Altă sumă
lei
euro
Au apărut următoarele erori
* Continuând donația, accepți termenii si condițiile site-ului. Poți vedea în politica de confidențialitate ce date personale colectăm și de ce.

Partenerii noștri