Noul antrenorul al Parmei, criticat pentru decizia luată în cazul lui Dennis Man

Noul antrenor al Parmei, Beppe Iachini, este criticat de presa din Italia pentru faptul că nu l-a folosit niciun minut pe Dennis Man la meciul de debut.

Italienii nu înțeleg motivul pentru care Benedyczak a fost ținut pe teren până la final, în timp ce Man nu a primit niciun minut

"A mâncat un gol ca și făcut în startul meciului și n-a mai arătat nimic altceva. Iachini a insistat să-l țină pe teren până în minutul 94 fără niciun rost. Și Man, jucător evaluat la 13 milioane de euro, a rămas pe bancă…", a scris Parma Live.

Fotbalistul român nu a bifat niciun minut în remiza pe care Parma a înregistrat-o, scor 1-1, pe terenul lui Como în Serie B.

Astfel, Man a devenit un spectator de lux la meciurile unei echipe cu un parcurs modest inclusiv în Serie B.

Dennis Man ar putea pleca așadar în iarnă la Galatasaray. Italienii solicită 7 milioane de euro în schimbul jucătorului român.

Turcii ar fi dispuși însă la un împrumut cu opțiune obligatorie de cumpărare a jucătorului român.

Dennis Man a marcat 2 goluri în 7 meciuri pentru Parma în acest sezon de Serie B.

Parma a plătit 11 milioane de euro pentru a-l cumpăra pe Dennis Man.