Liga 1 | Universitatea Craiova obține o nouă victorie

Universitatea Craiova a ajuns, miercuri seara, la cinci victorii consecutive în Liga 1.

Oltenii au câștigat cu ușurință meciul disputat în deplasare la CS Mioveni, scor 3-0, în etapa a 29-a a Ligii 1.

Markovic, cu o dublă în minutele 25 și 34, și Baiaram, în minutul 78, au marcat golurile formației antrenate de Laurențiu Reghecampf.

51 de puncte are Universitatea Craiova în clasamentul Ligii 1, unde se află pe locul 3.

De partea cealaltă, CS Mioveni rămâne cu 29 de puncte și ocupă poziția a 13-a.

CS Mioveni: Ducan - Balaur, Scarlatache, Garutto - Rădescu, Veres, Dumitriu, Burnea - Buziuc, Rusu, Raicea.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Papp, Screciu, Bancu - Cîmpanu, Crețu, Mateiu, Gustavo - Markovic, Baiaram.

Arbitru: Marian Barbu.