Liga 1: Astra întoarce scorul cu Sibiul și câștigă primul meci al zilei

Astra Giurgiu s-a impus în prima partidă a zilei de duminică din Liga 1, scor 2-1 cu cei de la Sibiu, în etapa cu numărul 26 din stagiunea competițională 2020/2021.

Gazdele au întors de la 0-1, după ce Bagarici a deschis scorul în minutul 11, iar Răduț și Krpici au marcat în minutele 15 și 57.

Cel mai sigur Mihai Răduț este MVP-ul acestei partide, cu gol și pasă de gol, facându-l puțin uitat pe Constantin Budescu la Astra.

GOOOL! Astra - Hermannstadt 0-1. Bagaric deschide scorul, după un contraatac

Cu aceste trei puncte, Astra intră în top 10 din Liga 1, pe 9 mai exact, cu 32 de puncte, la doar 5 puncte de play-off.

Sibiul se afundă în subsolul clasamentului, fiind pe 15, penultima, cu doar 22 de puncte.

Bosniacul Sulejman Krpici este la al treilea gol pentru Astra în cele cinci meciuri disputate în România.

Astra: Lazar - Hugo Sousa, Găman, Graovac, Lamanje - Răduţ, Canadija, Pahonţu - V. Gheorghe, Krpici, Stahl.

Hermannstadt: Cristiano - Măţel, O. Viera, Matricardi, Opruţ - Sîntean, R. Pires, Aosman, D. Mayoral - Sebaihi, Bagarici.

Arbitru: I.Dima.

Anunțul lui Gigi Becali în legătură cu întoarcerea lui Constantin Budescu la FCSB

Ianis Hagi a devenit campion în Scoția cu Glasgow Rangers

Vulcanul Etna a erupt: Ploaia de cenușă transformă localitățile și plajele într-un peisaj de coșmar (Foto&Video)