FC Voluntari și U Cluj s-au calificat în semifinalele Cupei României

FC Voluntari și U Cluj au obținut, miercuri, calificarea în semifinalele Cupei României.

FC Voluntari a trecut de FCU Craiova 1948 la lovituri de departajare, 4-2 (0-0 după 120 de minute), într-un meci jucat în Bănie.

Daniel Florea, Andrei Ciobanu, Robert Popescu şi Bautista Cascini au transformat pentru ilfoveni, în timp ce de la gazde au înscris Radu Negru şi Gabriel Compagnucci.

De partea cealaltă, U Cluj s-a calificat în careul de ași al Cupei României cu o victorie obținută în prelungiri, pe teren propriu, scor 1-0 cu FC Hermannstadt. Anselmo a marcat singurul gol al partidei de pe Cluj Arena.

Corvinul Hunedoara era deja calificată în semifinalele Cupei României după ce a învins clar CFR Cluj, marți, scor 4-0 pe teren propriu.

Pentru ca tabloul să fie complet mai este de jucat meciul Universitatea Craiova - Oțelul Galați, ultimul sfert de finală.