Egal în primul meci din etapa a 13-a a Ligii 1

FC Botoșani și Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, în primul meci al etapei a 13-a din Liga 1.

Scorul a fost deschis de oaspeți în minutul 55, prin italianul Montini, cu o lovitură de cap după o centrare a lui Budescu.

Egalarea gazdelor a venit în minutul 69, când Keyta a transformat o lovitură de la 11 metri.

În clasament, FC Botoșani se află pe locul 9, cu 14 puncte, iar Astra ocupă locul 14, cu 10 puncte.

FC Botoșani: Pap - Braun, Harut, Chindriș, Holzmann - Florescu, Rodriguez - Al Mawas, Ongenda, Keyta - Tîrcoveanu.

Astra Giurgiu: Lazar - Sousa, Graovac, Dima, Bruno - Crepulja - Canadjija, Răduț, Budescu, Gheoghe - Stahl.

Arbitru: Iulian Călin.