Ce scrie presa din Elveția despre finalul nebun al meciului dintre Young Boys și CFR Cluj

CFR Cluj a fost eliminată din Europa League după un meci dramatic cu Young Boys Berna, iar presa din Elveția comentează evenimentele petrecute în ultimele minute ale meciului.

Jurnaliștii elvețieni recunosc că penaltiul primit în prelungiri de gruparea din Berna este unul controversat.

"Trei goluri și trei cartonașe roșii. Young Boys ajunge în primăvara europeană după o dramă. Meciul s-a aprins după minutul 80, când românii au preluat conducerea, nu nemeritat. Young Boys a egalat în prelungiri dintr-un penalti dictat după un contact între Bălgrădean și rezerva Zesiger. O decizie mai mult decât controversată, pentru că portarul a atins și mingea", notează cotidianul Blick.

2-1 a fost scorul întâlnirii dintre Young Boys Berna și CFR Cluj, din ultima etapă a grupelor Europa League.

Golurile au fost marcate de Nsame (min.90+3 - penalti) și Gaudino (min.90+6) pentru gazde, respectiv Debeljuh (min.84) pentru oaspeți.

Cu o victorie, campioana României termina grupa pe locul 2 și obținea calificarea în primăvara europeană.