Deschidere de scor superbă a lui Ianis Hagi în partida disputată de Rangers în Scottish Premiership (Video)

Ianis Hagi a deschis scorul întâlnirii dintre Glasgow Rangers și Dundee United, în runda curentă a campionatului scoțian de fotbal.

Mijlocașul român de 22 de ani a fost titularizat de Steven Gerrard pentru a patra oară consecutiv în prima ligă și iată că din nou nu a dezamăgit. În minutul 35, fostul jucător de la Fiorentina sau Viitorul a deviat inspirat în plasă un șut al lui Aribo din colțul careului mare, iar tabela arată un frumos 1-0.

2-0 s-a făcut doar trei minute mai târziu când golgheterul Kent a majorat scorul pe tabelă, acesta fiind scorul de la pauză, în acest moment.

Rangers este lideră în campionat cu 79 de puncte, înaintea acestei runde, cu 15 lungimi avans față de marea rivală Celtic.

Ianis Hagi, din nou titular pentru Rangers în campionatul Scoției

Este al patrulea gol pentru Hagi în cele 25 de meciuri jucate la Rangers în acest sezon.

Echipe de start:

Rangers: McGregor, Balogun, Goldson, Helander, Barisic - Davis, Jack, Aribo - Hagi, Morelos, Kent.

Dundee United: Siegrist - L. Smith, Reynolds, Clark, Edwards, Robson, Butcher, Harkes, Shankland, Appere, Fuchs.

UPDATE: Rangers s-a impus cu scorul final de 4-1 după ce în partea secundă au mai punctat Aribo în minutul 49 și Morelos în minutul 64. Pentru oaspeți a marcat McNulty în minutul 87. Ianis Hagi a fost înlocuit de pe teren în minutul 63.

Presa italiană, la picioarele lui Valentin Mihăilă, după o evoluție excelentă în Serie A: A fost copilul revoluției de la Parma

Notele primite de Valentin Mihăilă și Dennis Man după egalul dintre Parma și Udinese, în Serie A

Opoziția din Belarus își declară înfrângerea în fața lui Lukașenko. Oamenii nu mai protestează de teama violenței poliției