Notele primite de Valentin Mihăilă și Dennis Man după egalul dintre Parma și Udinese, în Serie A

Valentin Mihăilă și Dennis Man au avut evoluții diametral opuse în partida remizată de Parma cu Udinese, în etapa cu numărul 23 din Serie A.

Parma a remizat cu cei de la Udine, scor 2-2, deși în minutul 32 scorul era 2-0 pentru Man și ai săi. Mihăilă a evoluat în premieră ca titular la gazde, a ajutat la primul gol și a scos penaltiul din care s-a marcat golul secund.

Mann a intrat în minutul 66 și a încasat un galben, ratând o singură ocazie în prelungiri..

Mihăilă, decisiv pentru Parma în egalul dramatic cu Udinese. Cum a evoluat Dennis Man

Mihăilă a evoluat până în minutul 79, fiind înlocuit cu Alves, primind din partea celor de la Sofa Score nota 7,1. Man a primit o notă mai mică, pentru că a și evoluat mai puțin, 6.80, având și 17 atingeri de balon doar în răstimpul în care a evoluat.

Valentin MIHAILA - Welcome to ATALANTA ● Best Moments of The Season

Fostul jucător al Craiovei se poate lăuda cu 15 pase reușite, trei șuturi la poartă expediate, 30 de atingeri, un fault, dar și un cartonaș galben încasat.

Parma rămâne pe locul 19, penultimul loc din Serie A, după acest egal.

Novak Djokovici triumfă pentru a noua oară în carieră la Australian Open

Prima reacție a lui Novak Djokovici după ce a câștigat finala de la Australian Open

În 2020, din nou, „Bucharest” s-a citit „Budapest”