Mihăilă, decisiv pentru Parma în egalul dramatic cu Udinese. Cum a evoluat Dennis Man

AC Parma și Udinese au terminat la egalitate, scor 2-2 în runda curentă a campionatului italian de fotbal, cu Valentin MIhăilă titular și decisiv pentru gazde, dar și cu Dennis Man intrat pe teren la finalul partidei.

Valentin Mihăilă, fostul star al Craiovei, a început ca titular această partidă din runda cu numărul 23 contra lui Udine. În minutul 3, gazdele au marcat prin Cornelius, la o fază la care Mihăilă a lăsat inteligent mingea pentru Pezzella, care a centrat decisiv pentru 1-0.

În minutul 32, același fost jucător oltean a făcut penaltiul din care Parma a făcut 2-0. Românul a pătruns în careu, a fost doborât și apoi Kucka a făcut sec 2-0.

Patru minute mai târziu, Mihăilă a luat cartonașul galben pentru o altercație la mijlocul terenului. El a fost înlocuit în minutul 79 cu Alves. E prima partidă în care fostul jucător al Craiovei a intrat din minutul 1 în Serie A, de cand a fost adus de Parma, pentru 8.5 milioane de euro.

Celălalt român de la Parma, Dennis Man a intrat pe teren în minutul 66.

Și fostul jucător de la FCSB a încasat un cartonaș galben în minutul 83, tot pentru o ceartă cu un jucător advers. Din păcate, el nu a mai avut alte realizări în această partidă. Poate doar o lovitură de cap slabă în prelungiri, trimisă mult alături de poartă..

Ofertă din Rusia pentru un jucător important de la FCSB

Pentru Udinese au egalat Okaka și Nuytinck, în minutele 64 și 80.

Mihăilă a mai avut o mare ocazie în minutul 45, dar șutul său la colțul scurt a fost respins cu greu de Musso în corner.

În clasament, după acest egal, Parma rămâne pe 19 cu 14 puncte, iar Udine este pe poziția 13, cu 25 de lungimi.

Cuvinte superbe spuse de Daniil Medvedev către Djokovici, după finala de la Melbourne: Erai un Dumnezeu pentru mine

Ce spune Toni Nadal despre șansele Simonei Halep de a mai cuceri trofee de Grand Slam: E una dintre cele mai bune din lume

2.419 de cazuri noi de COVID-19, din 16.645 de teste. Numărul pacienților internați la ATI este sub 1.000 (Infografice)