Cristiano Ronaldo a mai stabilit un record în tricoul lui Manchester United

Cristiano Ronaldo a mai marcat un gol în tricoul noii (și vechii) sale formații, Manchester United, care duminică a izbutit o importantă victorie în fața celor de la West Ham, scor 2-1.

La 36 de ani, Ronaldo pare din nou în mare formă, marcând încă un gol pentru diavolii roșii, după cele două marcate la debut în runda trecută, plus reușita cu Berna din Champions League.

La 1-0 pentru West Ham, Ronaldo a egalat pe stadionul Olimpic din Londra, după ce inițial reluase în plin portar Fabianski, dar a avut noroc cu ricoșeul, mingea a ajuns din nou la el și apoi nu l-a mai iertat pe goal-keeperul polonez.

Lingard a adus victoria finală pentru United cu golul său din minutul 89. West Ham a ratat totuși un penalti în ultimul minut, prin Noble, șut parat de De Gea!

Ronaldo a ajuns la 4 goluri în 3 meciuri de când a revenit la Manchester United.

Vorbind acum și de recorduri, trebuie spus că acest stadion este cel de-al 66-lea pe care Ronaldo marchează din cadrul campionatelor top 5. Din 2004 încoace niciun alt jucător nu a mai marcat pe mai multe arene. Ibrahimovici este în acest top pe locul secund, cu 64.

Manchester United ia în calcul demiterea lui Solskjaer. Ce antrenor ar putea avea Cristiano Ronaldo