Conference League: CFR Cluj, rezultat modest cu Neman Grodno. Bielorușii au făcut 20 de ore cu autocarul până în România

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 0-0, cu formația Neman Grodno din Belarus, în prima manșă a turului 2 preliminar din Conference League.

Echipa lui Dan Petrescu a făcut un meci modest contra unei echipe care nu contează în fotbalul continental.

Ardelenii au avut o ocazie mare de a marca în prima repriză, dar Bîrligea a ratat din 6 metri. Mogoș a ratat și el o mare șansă în prelungiri cu capul, iar Păun a trimis peste dintr-o poziție ideală.

Apoi, în partea secundă a avut penalty neacordat, după ce de la margine s-a ridicat eronat fanionul pentru ofsaid.

CFR Cluj a făcut per total un meci slab și așteaptă cu emoții returul care va avea loc în Ungaria, pe 1 august de la ora 21:00.