CFR Cluj învinge Astra și urcă pe primul loc

CFR Cluj s-a impus în deplasarea de la Astra Giurgiu, scor 2-0, în etapa a 4-a din Liga 1.

Campioana României a deschis scorul în minutul 45, după ce Crepulja și-a băgat mingea în poartă cu un șut în vinclu, acesta fiind unul dintre cele mai spectaculoase autogoluri din ultimii ani.

Apoi, în minutul 61, Debeljuh a punctat cu o lovitură de cap din centrarea lui Rondon.

După acest rezultat, CFR Cluj urcă pe primul loc, cu 10 puncte, în timp ce Astra rămâne cu un punct în 4 etape.

Pentru CFR Cluj urmează acum meciul cu Djurgarden din Europa League, programat joi de la ora 20:00.