Un adolescent s-a împuşcat cu o armă de vânătoare - ar fi încercat să se sinucidă

Un adolescent s-a împuşcat cu o armă de vânătoare - ar fi încercat să se sinucidă
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

Un tânăr de 17 ani din comuna bistriţeană Rodna a fost preluat, duminică dimineaţa, de un elicopter SMURD, după ce s-a împuşcat cu o armă de vânătoare, potrivit datelor comunicate de către managerul Serviciului de Ambulanţă Judeţean Bistriţa-Năsăud, Annabella Muzsi.

La faţa locului s-a deplasat un echipaj al Ambulanţei, care l-a găsit pe tânăr conştient, cooperant, cu plagă la nivelul toracelui şi al abdomenului.

Băiatul a sunat chiar el la 112 pentru a cere ajutor.

În sprijin a fost chemat un elicopter SMURD, care l-a preluat pe adolescent pentru a-l transfera către o clinică de specialitate din Târgu-Mureş.

ADVERTISING

Poliţiştii au deschis o anchetă pentru a stabili cum s-a întâmplat incidentul, în cadrul unui dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi nerespectarea regimului armelor.

Din primele informaţii, se pare băiatul ar fi încercat să se sinucidă, folosind arma de vânătoare a tatălui său, pe care acesta din urmă o deţine legal. 

Ești ceea ce citești, citește responsabil!
Sprijină jurnalismul independent, sancționează manipularea și contribuie la normalitate și dezvoltare predictibilă în România!
ALEGE CUM VREI SĂ NE SUSȚII
Donație Lunară
Donație Unică
ALEGE SUMA PE CARE VREI SĂ O DONEZI
  • 30 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 250 lei
Altă sumă
lei
euro
Au apărut următoarele erori
* Continuând donația, accepți termenii si condițiile site-ului. Poți vedea în politica de confidențialitate ce date personale colectăm și de ce.

Partenerii noștri