Voluntariul confirmă forma foarte bună și urcă pe podiumul Ligii 1

FC Voluntari s-a impus în deplasarea de la FC U Craiova 1948, scor 2-0, în a doua partidă a zilei de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 18 a stagiunii competiționale 2021/2022.

Golurile au fost marcate în ultimele 15 minute ale partidei, minutele 77 și 81, prin Gabi Tamaș și Ion Gheorghe.

Voluntariul și-a concretizat din nou forma foarte bună de joc, bifând încă o victorie în Liga 1, a doua în ultimele 4 jocuri consecutive.

Cu aceste trei puncte, ilfovenii sunt pe podiumul L1, cu 32 de puncte.

Craiova lui Trică dezamăgește din nou, fiind pe 14, antepenultima din România, cu doar 15 lungimi în clasament. Este al cincilea joc consecutiv fără vreo victorie pentru olteni.

FC U Craiova: Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Albu, Asamoah, Marquet - Sidibe, Bălan, Bauza.
Rezerve: Mogoşanu, Gajic, Vl. Pop, Buşu, Ondaan, Van Durmen, Baeten, Raicea, Compagno.

FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Tamaş, Armaş, Briceag - Droppa, Meleke, V. Raţă - Nemec, I. Gheorghe, Lopes.
Rezerve: Rîmniceanu, Achim, Merloi, Helder, Al. Ilie, Al. Vlad, L. Fulop , Costin, Golan.

Arbitru: Marcel Bîrsan.