Vlad Chiricheș, pasă de gol într-un meci nebun din Italia pentru Sassuolo (Video)

Chiar dacă a lipsit în cele trei meciuri disputate de echipa națională a României, barajul cu Islanda și meciurile de Nations League cu Austria și Norvegia, Vlad Chiricheș a revenit cu bine pentru Sassuolo, acolo unde și-a ajutat echipa într-o mare victorie în Serie A.

Fundașul român și-a revenit la timp pentru meciul din campionat contra Bolognei, în Italia. Internaționalul român a fost titular, iar Sassuolo s-a impus cu scorul de 4-3, deși echipa în verde și negru a fost condusă cu 3-1 în minutul 60.

Laurențiu Reghecampf și-a dat demisia de la Al Wasl - surse

Românul a pasat la golul de 1-1 marcat de Sassuolo de către Domenico Berardi.

Chiricheș și echipa sa trec pe locul al doilea al clasamentului, chiar în spatele Milanului lui Tătărușanu, lideră cu 4 victorii din 4 meciuri, după victoria din derbiul cu Inter, scor 2-1.

De la 1-3, începând cu minutul 64, Sassuolo a avut o revenire de senzație, prin golurile marcate de Djuricici (min. 64), Caputo (min. 70) și un autogol al gazdelor (min. 77), semnat de Tomiyasu.

Reacție promptă a lui Gigi Becali după ce Laurențiu Reghecampf a devenit liber de contract