Superliga: Egal anost între Sepsi și UTA

Sepsi OSK și UTA Arad au terminat la egalitate, scor 0-0 în prima partidă a zilei de duminică din Superligă, în etapa a patra din sezonul competițional 2022/2023.

Singurul lucru demn de remarcat la acest joc a fost căldura infernală pe care s-a jucat, dar și eiminarea pe final de meci a lui Dobrescu de la UTA, pentru cumul de cartonașe în minutul 79.

În rest, amintim ocazia de gol a lui Dumitrescu din minutul 12, apoi cererea pentru un penalti a gazdelor, refuzată de central în minutul 50, iar în minutul 61 marea paradă a lui Iacob la șutul lui Damașcan, poate cea mai mare ocazie a jocului.

Sepsi rămâne neînvinsă, cu 6 puncte, are două victorii și două remize, în timp ce UTA are doar patru lungimi acumulate în acest start de sezon, iar scaunul lui Ilie Poenaru se clatină.

Sepsi: Niczuly - Ciobotariu, Bălaşa, Ninaj, Dumitrescu - Păun, Rodriguez , Matei - I. Gheorghe, Tudorie, Damaşcan.
Rezerve: Bgan, Dimitrov, Ispas, Mitrea, Aganovic, Renta, Bărbuţ, Golofca, Rondon.
Antrenor: Cristiano Bergodi.

UTA: Iacob - Vukcevic, Chindriş, Benga, Dobrescu - Cascini, Batha - Otele, F. Matei, Şteau - Postolachi.
Rezerve: Balauru, Isac, Negoescu, Jobello, Keşeru, Maxim, Ademi, Stahl, Hoxhallari.
Antrenor: Ilie Poenaru.

Arbitru: V. George.