Superliga: CFR Cluj învinge dramatic Sepsi și urcă pe locul secund

CFR Cluj a învins cu 2-1 în ultima secundă pe Sepsi OSK, după un meci decis în prelungiri, cu covăsnenii jucând o repriză în doi oameni mai puțin.

În runda cu numărul 7 a fazei de play-off, CFR a trecut de Sepsi la limită, scor 2-1, într-un meci în care gazdele efectiv s-au chinuit într-o parte secundă în care trebuiau să zburde.

Karlo Muhar a deschis scorul în minutul 6 pentru ceferiști, pentru ca Alimi să egaleze doar 14 minute mai târziu. A venit eliminarea lui Oroian pentru al doilea galben, jucătorul Under 21 al oaspeților, iar Florin Ștefan, fost jucător la CFR, era eliminat direct pentru fault din postura de ultim apărător, în minutul 45.

GOOL CFR. Clujenii deschid scorul cu Sepsi printr-o fază fixă

CFR Cluj s-a chinuit în partea a doua, dar a marcat golul victoriei în ultima secundă, prin același Muhar, iar în clasament, ardelenii sunt pe locul 2, cu 37 de puncte, cu două puncte peste Farul, pentru ca Sepsi să fie ultima din play-off, cu șanse minime la cupele europene de acum încolo.