Simona Halep anunță prima schimbare pe care o va face după înfrângerea cu Serena Williams

Simona Halep a anunțat care e prima schimbare pe care o va face după ce a pierdut meciul cu Serena Williams de la Australian Open.

Ocupanta locului 2 WTA s-a arătat nemulțumită de atitudinea avută în acest turneu și a promis că o va schimba.

"Atitudinea a fost negativistă puțin pe tot parcursul turneului, dar voi lucra la asta și mă voi întoarce mai puternică, cu siguranță", a spus Simona Halep într-o conferință de presă.

"Sunt puțin frustrata de atitudinea avută pe teren, cred că m-am plâns prea mult", a mai spus Simona.

Amintim că Simona Halep a fost învinsă de Serena Williams în sferturile de finală de la Australian Open.

Sportiva noastră a cedat în fața americancei, scor 6-3, 6-3, la capătul unui meci intens.

Simona se întoarce acasă după un parcurs totuși bun la Australian Open.

Pentru Simona urmează o pauză scurtă, până pe 1 martie, când va începe turneul de la Doha.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!