Reacția Simonei Halep după înfrângerea cu Serena Williams de la Australian Open

Simona Halep a oferit prima reacție după înfrângerea suferită în fața Serenei Williams la Australian Open.

Sportiva noastră a pus acest eșec pe seama serviciului slab avut.

"A fost un meci foarte bun făcut de Serena, a jucat un tenis foarte bun și a meritat să câștige astăzi. Într-adevăr, serviciul meu nu a fost destul de puternic, am greșit mutl cu primul serviciu și nu prea am deranjat-o cu nimic”, a declarat Halep pentru Eurosport.

”Am fost aproape chiar dacă scorul nu arată asta foarte mult, cred că am jucat bine din spatele terenului, m-am mișcat bine, dar când a trebuit să calc accelerația, nu am făcut-o. Iar cu Serena este greu să îți creezi un avantaj dacă nu joci bine”, a completat ea.

Amintim că Simona Halep a fost învinsă de Serena Williams în sferturile de finală de la Australian Open.

Sportiva noastră a cedat în fața americancei, scor 6-3, 6-3, la capătul unui meci intens.

Simona se întoarce acasă după un parcurs totuși bun la Australian Open.

Pentru Simona urmează o pauză scurtă, până pe 1 martie, când va începe turneul de la Doha.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!