Serena Williams, despre înfrângerea cu Simona Halep de la Wimbledon 2019: "Știam că nu pot să joc mai prost decât atunci"

Americanca Serena Williams a fost întrebată dacă a avut dorința să-și ia revanșa în fața Simonei Halep, după eșecul de la Wimbledon 2019.

Fosta lidera mondială spune că nu s-a gândit la revanșă, dar că era conștientă că acel meci a fost un accident.

"După ultimul meu meci avut împotriva ei, trebuia să joc bine. Sincer, nu m-am gândit la revanșă atât de mult. A fost mai mult despre astăzi… Știam că nu pot să joc mai prost decât atunci", a spus Serena Williams într-o conferință de presă.

Amintim că Simona Halep a fost învinsă de Serena Williams în sferturile de finală de la Australian Open.

Sportiva noastră a cedat în fața americancei, scor 6-3, 6-3, la capătul unui meci intens.

Simona se întoarce acasă după un parcurs totuși bun la Australian Open.

Pentru Simona urmează o pauză scurtă, până pe 1 martie, când va începe turneul de la Doha.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!