Reacția lui Alex Cicâldău după o nouă înfrângere a Galatei: "Suntem foarte ghinioniști"

Galatasaray a bifat încă un eșec în Superliga Turciei, al șaptelea din acest sezon, iar fanii și-au pierdut răbdarea cu jucătorii lui Fatih Terim.

Galata a pierdut în fața celor de la Giresunspor, scor 0-1, în runda cu numărul 20 din Superlig. Iar românii Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău au fost titulari.

Echipa Cim Bom a dominat partida, însă a pierdut jocul după un gol marcat de Suleymanov încă din minutul 11.

Cicâldău a evoluat până în minutul 73, iar la final a oferit și o declarație pentru site-ul oficial al Galatei: "Îmi pare rău pentru această situație. Nu înțeleg ce se întâmplă, nu înțeleg de ce nu putem câștiga. Fanii noștri nu merită asta. Cred că adversarii au înscris la prima lor ocazie. Suntem foarte ghinioniști și nu putem înscrie", a declarat fostul mijlocaș al Craiovei.

La final de meci, fanii grupării în galben și roșu au început să scandeze minute în șir: „Dați-vă tricourile jos, plecați!”.

Galata e abia pe 10 în campionat, având o singură victorie în ultimele 9 partide jucate.