Simona Halep se califică în semifinale la Praga după o victorie categorică

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Praga după ce a învins-o pe jucătoarea poloneză Magdalena Frech (174 WTA).

Sportiva noastră s-a impus în două seturi, scor 6-2, 6-0, la capătul unui meci pe care l-a dominat în totalitate.

Simona nu a fost pusă în pericol de adversara sa mult mai slab clasată, dar a fost, totuși, destul de nervoasă din cauza faptului că nu i-a intrat serviciul și a comis greșeli.

De altfel, încă din primul game Simona a strigat că "nu merge deloc serviciul".

Chiar și așa, victoria Simonei a fost clară și nu poate fi pusă la îndoială.

În semifinale, Simona o va întâlni pe învingătoarea dintre Irina Begu și Sara Sorribes Tormo.

Partida din semifinale va avea loc sâmbătă, după ora 15:00, în direct pe SpotMedia.ro.

HALEP - FRECH 6-2, 6-0
*Apăsați Refresh pentru actualizarea scorului

16:53 - Victorie pentru Simona! Sportiva noastră e în semifinale!

16:51 - Simona face 5-0 și victoria devine o simplă formalitate!

16:48 - Simona își face serviciul fără probleme acum și are 4-0!

16:45 - Simona se distanțează la 3-0 și e tot mai aproape de victorie!

16:40 - Simona îsi face serviciul și are 2-0!

16:37 - Simona face break după un game electrizant și începe cu dreptul și setul secund!

16:28 - Simona revine de la scorul 15:40 și câștigă setul cu 6-2!

16:23 - Simona ratează trei mingi de set și scorul devine 5-2! Simona servește acum pentru câștigarea primului set!

16:15 - Simona nu-i dă nicio șansă nemțoaicei și conduce cu 5-1!

16:10 - Demonstrație de forță din partea Simonei pe serviciul adversarei și scorul este 4-1!

16:06 - Simona își face serviciul pentru prima dată în acest meci și are 3-1!

16:02 - Simona e excelentă la retur, controlează jocul și face un nou break cu 40-15!

15:59 - Frech face rebreak după un game în care Simona a servit slab.

15:56 - Simona incepe minunat meciul, cu un break categoric!

15:54 - A început meciul!

15:49 - Meciul va începe cu Frech la serviciu!

15:47 - Jucătoarele sunt pe teren!

15:45 - Avem imagini de la Praga! Organizatorii udă terenul, jucătoarele se pregătesc să intre pe teren.

15:35 - S-a terminat meciul dintre Bouchard și Mertens! Meciul Simonei Halep va începe în câteva minute!

Simona Halep ocupă locul 2 în clasamentul WTA, în timp ce Frech este pe locul 174.

Aceasta este prima întâlnire dintre cele două jucătoare.