Reacția oferită de Simona Halep după victoria de joi: Ce spune despre accidentare și următoarea adversară de la Praga

Simona Halep a oferit prima reacție după victoria din meciul cu Barbora Krejcikova, din turul doi al turneului de la Praga.

Tenismena noastră spune că a avut mari dificultăți în a-și găsi ritmul.

"Ea a jucat grozav și mi-a fost greu să-mi găsesc ritmul. Am reușit asta abia pe final. Serviciu n-a functionat nici el astăzi, dar voi continua să lucrez", a spus Simona la interviul de după meci.

În ceea ce privește problemele medicale acuzate în timpul setului secund, Simona a precizat: "Am avut ceva probleme cu umărul, mușchii erau contractați".

Pentru Simona urmează acum contruntarea din sferturi cu poloneza Magdalena Frech.

"Am urmărit-o în meciul pe care l-a jucat astăzi. Luptă mult și va fi un meci interesant. Dar mă simt pregătita", a conchis Simo.

Vezi: Simona Halep se califică greu în sferturile de finală ale turneului de la Praga

Simona Halep a avansat, joi, în sferturile de finală ale turneului de la Praga, după un nou meci dificil.

Tenismena noastră a avut nevoie de trei seturi și peste două ore pentru a o învinge pe Barbora Krejcikova (locul 118 WTA), scor 3-6, 7-5, 6-2.

În sferturile de finală, Simona va da piept, mâine, cu ocupanta locului 174 în ierarhia întocmită de Asociația de Tenis Feminin, poloneza Magdalena Frech.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!