Reacția Barborei Krejcikova după înfrângerea cu Simona Halep: "Prostia mea"

Jucătoarea Barbora Krejcikova a vorbit despre înfrângerea suferită în fața Simonei Halep, în optimile de finală de la Praga.

Krejcikova a afirmat că s-a simțit onorată că a avut ocazia să o întâlnească pe Simona, dar spune că a pierdut dintr-o „prostie” pentru că s-a emoționat și a început să greșească tot mai mult.

"Privesc acest meci pozitiv. Nu în fiecare zi ai norocul să joci împotriva Simonei Halep. Am vrut să fiu pe teren pentru cât mai mult timp și am reușit. Din păcate, am început să comit greșeli. Am fost foarte emoționată și am distrus totul în setul secund. Prostia mea", a spus Krejcikova.

Sportiva noastră a primit îngrijiri medicale la finalul setului secund, dar apoi a reușit să revină și a câștigat partida cu Barbora Krejcikova, scor 3-6, 7-5, 6-2.

În sferturile de finală, Simona o va întâlni pe Magdalena Frech, ocupanta locului 174 WTA.

Meciul va avea loc vineri, după ora 15:00, și va fi LIVE Score pe SpotMedia.ro, cu selecții video în timp real de la cele mai importante evenimente.