Liga Campionilor: Real Madrid și Manchester City se califică în sferturile de finală

Real Madrid și Manchester City s-au calificat în sferturile de finală din Liga Campionilor.

Real Madrid a învins Atalanta cu 3-1, după ce în prima manșă a câștigat cu 1-0.

Karim Benzema a deschis scorul în minutul 34, prin Benzema, după o greșeală a portarului Sportiello.

Apoi, în minutul 60, Sergio Ramos a făcut 2-0 din penalti. Atalanta a revenit în joc în minutul 83 prin reușită lui Muriel, dar Asensio a punctat un minut mai târziu.

În celălalt meci al serii, Manchester City a învins-o pe M'Gladbach cu 2-0. Același scor a fost și în meciul tur.

De Bruyne a deschis scorul în minutul 12 printr-un șut superb din afara careului.

Apoi, în minutul 18, Gundogan a făcut 2-0 dintr-o acțiune creată de Foden.

REAL MADRID - ATALANTA 3-1 (în tur 1-0)

34 - Benzema deschide scorul după o gafă majoră a portarului Sportiello, care i-a pasat lui Modric.

60 - Sergio Ramos face 2-0 din penalti.

83 - Muriel punctează din lovitură liberă pentru Atalanta.

84 - Asensio marchează cu un șut pe jos la prima atingere.

Real Madrid: Courtois, Nacho, Varane, Ramos, Vazquez, Kroos, Valverde, Modric, Mendy, Benzema, Vinicius

Atalanta: Sportiello, Toloi, Romero, Djimsiti, Maehle, De Roon, Pessina, Gosens, Pasalic, Malinovskyi, Muriel

MANCHESTER CITY - BORUSSIA M'GLADBACH 2-0 (în tur 2-0)