Liga 1: Hermannstadt câștigă în deplasare

Hermannstadt a câștigat în deplasare la Chindia Târgoviște, scor 3-1, în etapa a 4-a din Liga 1.

Gazdele au început mai bine și Chindia a deschis scorul în minutul 10 prin Daniel Popa, după o mare gafă a lui Opruț.

Totuși, Pires a egalat în minutul 31 din lovitură de la 11 metri, iar Sintean a făcut 2-1 din lovitură liberă cu cinci minute înainte de pauză.

În minutul 83, Paul Iacob a pasat greșit spre portar, iar Mayoral a profitat și a făcut 3-1 pentru sibieni.

După acest rezultat, Hermannstadt ocupă locul 7, cu 5 puncte, iar Chindia e pe 8, cu 4 puncte.