Ianis Hagi, titular din nou la Rangers: Cum a jucat fotbalistul român

Ianis Hagi a fost titular pentru Glasgow Rangers în meciul amical cu britanicii de la Coventry, în victoria cu 2-0.

În prima repriză, Ianis a avut o evoluție destul de ștearsă, s-a întâlnit rar cu mingea și a avut puține realizări.

În schimb, în partea a doua, Ianis a fost aproape de gol în minutul 66, însă șutul său a fost scos excelent de portarul advers.

Totodată, Ianis a mai avut o ocazie de a marca în minutul 80 din propria jumătate, însă șutul său s-a dus puțin peste poarta.

El a fost schimbat în minutul 81 și a avut o evoluție apreciată.

Rangers va disputa următorul meci pe 1 august, în prima etapă a noului campionat din Scoția, pe terenul lui Aberdeen.

În meciurile de pregătire pentru noul sezon, Ianis Hagi a marcat 3 goluri în 4 confruntări.

El a fost cumpărat de la Genk cu 3.4 milioane de euro, după ce în prima parte a anului a fost împrumutat.