Ianis Hagi a dezamăgit din nou în Scoția. Rangers nu a putut trece de ultima clasată (Video)

Ianis Hagi a dezamăgit din nou într-un meci pentru Glasgow Rangers, un meci în care din nou a început ca titular în primul 11 compus de Steven Gerrard.

Mijlocașul român a început ca titular jocul din deplasarea de la Motherwell, dar nu a impresionat deloc, iar după primele 10 minute din partea secundă a și fost înlocuit de antrenorul său. Până acolo, el a cules și un cartonaș galben în minutul 47, pentru o piedică la adresa unui adversar.

Ianis Hagi, anunțat din nou titular pentru Glasgow Rangers în Scoția

Gerrard a avut totuși inspirație la această schimbare, căci înlocuitorul lui Hagi, Itten, a și marcat unicul gol al lui Ranges, golul de 1-1.

Cole a marcat primul gol al întâlnirii în minutul 21, pentru 1-0, iar Itten a egalat după pasa lui Barisici, salvând Rangers de la un eșec rușinos cu ultima clasată.

După acest egal dintre Motherwell și Rangers, oaspeții rămân lideri și neînvinși în Scoția, cu 66 de puncte.

Președintele Asociației "Salvați Steaua" îi poate da o lovitură decisivă lui Florin Talpan: CSA poate pierde palmaresul

România ar putea pierde organizarea partidelor de la EURO 2021: Scenariul actual pare acum o utopie

Luni vin în România încă 87.750 de doze de vaccin anti-Covid de la Pfizer BioNTech