Antrenorul Rapidului, un car de nervi după eșecul cu Craiova: Probabil deranjăm, așa a fost mereu în istoria noastră

Rapid a fost învinsă cu 2-1 de CS Universitatea Craiova, sâmbătă seara într-un mare derbi din Liga 1, primul eșec pentru giuleșteni în această ediție de campionat, la primele goluri încasate chiar.

Și asta chiar dacă Rapid conducea în minutul 83 cu 1-0, având totuși și un om în minus din minutul 45.

Antrenorul Mihai Iosif a criticat după joc în termeni duri arbitrajul condus de Radu Petrescu: „Ciupituri, ciupituri...Mereu peste noi! Am făcut o primă repriză foarte bună, prima. Dăruirea jucătorilor a fost exemplară și îi felicit pe această cale atât pentru meciul din această seară, dar și pentru celelalte partide.

REZUMAT | Rapid - Univ. Craiova 1-2. Craiova a întors senzațional, prima înfrângere pentru Rapid

Au avut multe ocazii în repriza secundă ei, dar cred că meritam un rezultat de egalitate. Probabil deranjăm, așa a fost mereu în istoria Rapidului. Îi spune arbitrul la final unuia dintre noi: „A fost fault, dar nu a căzut”. Probabil trebuia să-i rupă genunchiul! Lași faza și când se termină faza, revii și dai fault, nenea Radu Petrescu! Iar primul galben la Belu nu prea a fost. Eu nu sunt diplomat”, a fost reacția lui Iosif la interviul acordat în zona mixtă imediat după fluierul de final al partidei.

Pe lângă cartonașul roșu acordat lui Belu, Rapid mai reclamă faptul că înainte de golul de 2-1 marcat de Koljici, a fost un fault în atac flagrant la Alami. De asemenea, la 1-2, Rapid cere penalti la un duel la cap între Săpunaru și Găman, fază pe care Petrescu o judecă tot în contul Craiovei.

Liga 1 | Rapid a fost învinsă în prelungiri de Universitatea Craiova

Rapid rămâne pe 2 cu 16 puncte, în timp ce Universitatea urcă pe 5 în Liga 1 cu 12 lungimi după această victorie, a doua consecutivă pentru oltenii lui Reghecampf.

Irina Begu a fost învinsă în finală la Cleveland

CFR Cluj l-a demis pe Marius Șumudică și a anunțat motivul acestei decizii - oficial

Biden avertizează că un nou atac la aeroportul Kabul este foarte probabil în următoarele 24-36 de ore