Colegiul Medicilor ar putea introduce testarea antidrog a medicilor care intră în gardă, după decesul rezidentului de la Spitalul Floreasca, despre care s-a descoperit că și-a injectat Fentanil. Moartea medicului…
Citește mai multe despre: medic mort Floreasca
Medicii rezidenți trag un semnal de alarmă după moartea unui coleg de la Floreasca: Gărzi interminabile, burnout și incertitudine
Moartea medicului rezident în vârstă de 32 de ani, găsit sâmbătă fără suflare într-un grup sanitar al Spitalului Clinic de Urgență Floreasca din București, a provocat reacții puternice în rândul…

