Superliga: Voluntari a învins-o pe FC U Craiova

FC Voluntari a obținut toate cele trei puncte din confruntarea cu FC U Craiova.

Ilfovenii s-au impus cu 1-0 în meciul disputat vineri seara în cadrul etapei a 11-a din Superligă.

Droppa a marcat singurul gol al întâlnirii în ultimul minut al primei reprize, cu un șut din câțiva metri.

Trupa lui Ciobotariu a avut oportunitatea de a-și dubla avantajul în minutul 77, însă Florea a nimerit bara transversală de la punctul cu var.

Cu cele trei puncte obținute în această seară, FC Voluntari a ajuns la 12 puncte strânse în 11 meciuri și ocupă locul 12 în clasamentul din Superligă.

De partea cealaltă, oltenii rămân cu 14 puncte și ocupă locul 7.

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaș - Costin, Meleke, Tavares, Aliji - Damascan, Nemec, Rață.
Antrenor: Liviu Ciobotariu.

FC U Craiova: Popa - Negru, Papadopoulos, Duarte, Van Durmen - Achim, Asamoah - Sidibe, Bauza, Bahassa - Iancu.
Antrenor: Marius Croitoru.

Arbitru: Adrian Cojocaru.