Scene incredibile la meciului lui Mircea Lucescu din Liga Campionilor: "Vladimir Putin, Vladimir Putin!" (Video)

Numele lui Vladimir Putin a fost scandat în timpul meciului dintre Fenerbahce Istanbul și Dinamo Kiev, din manșa retur a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.

Scena revoltătoare a avut loc după golul de 0-1 marcat de Vitaliy Buyalskyi, în minutul 57.

"Vladimir Putin, la-la-la-la, Vladimir Putin", a scandat o parte din suporterii turcilor.

Trupa pregatită de Mircea Lucescu a fost egaltă în minutul 89, după un gol al unugurului Szalai, dar a obținut în cele din urmă calificarea în prelungiri cu un gol al lui Karavaev (minutul 114).

În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, scor 0-0, într-un meci disputat în Polonia, la Lodz.

În turul trei preliminar al Ligii Campionilor, Dinamo Kiev se va duela cu austriecii de la Sturm Graz.