Rezultatele de miercuri din Liga Campionilor: Mircea Lucescu ratează victoria în ultimul minut

Miercuri seara s-au disputat meciurile din etapa a doua a grupelor E-H din Liga Campionilor.

Echipa antrenată de Mircea Lucescu, Dinamo Kiev, a condus cu 2-0 în deplasarea din Ungaria, dar a fost egalată în ultimul minut.

Manchester United a realizat scorul rundei, în timp ce Barcelona a câștigat cel mai așteptat meci al serii.

Dar iată rezultatele complete înregistrate miercuri seara în cea mai importantă competiție intercluburi din Europa:

GRUPA E

FC Krasnodar - Chelsea 0-4 (Odoi '37, Werner '76 - penalti, Ziyech '79, Pulisic '90)

Sevilla - Rennes 1-0 (De Jong '56)

Clasament: 1. Chelsea 4p, 2. Sevilla 4p, 3. Rennes 1p, 4. Krasnodar 1p.

GRUPA F

Borussia Dortmund - Zenit St. Petersburg 2-0 (Sancho '78 - penalti, Haaland '90+1)

Club Brugge - Lazio 1-1 (Vanaken '42 - penalti / Correa '14)

Clasament: 1. Lazio 4p, 2. Brugge 4p, 3. Dortmund 3p, 4. Zenit 0p.

GRUPA G

Ferencvaros - Dinamo Kiev 2-2 (Nguen '59, Boli '90 / Tsygankov '28 - penalti, De Pena '41)

Juventus - FC Barcelona 0-2 (Dembele '14, Messi '90+1 - penalti)

Clasament: 1. Barcelona 6p, 2. Juventus 3p, 3. Dinamo Kiev 1p, 4. Ferencvaros 1p.

GRUPA H

Istanbul Basaksehir - PSG 0-2 (Kean '64 și '79)

Manchester United - RB Leipzig 5-0 (Greenwood '21, Rashford '76, '79 și '90+2, Martial '86 - penalti)

Clasament: 1. Manchester United 6p, 2. PSG 3p, 3. Leipzig 3p, 4. Istanbul 0p.

Etapa următoare este programată saptămâna viitoare.