Rennes învinge surprinzător trupa de superstaruri a lui PSG, cu Messi, Mbappe și Neymar pe teren

Rennes a realizat marea surpriză a începutului de sezon în campionatul francez de fotbal, Ligue 1, și a învins trupa de superstaruri a lui PSG, scor 2-0.

Echipa bretonă a dat lovitura și a produs prima înfrângere din acest campionat a lui PSG, golurile fiind marcate de Laborde și Tait, în minutele 45 și 46, un gol marcat la final de prim mitan, al doilea chiar la prima fază a părții secunde.

PSG a avut un gol anulat de VAR în minutul 68, pentru offside la Mbappe. Trebuie spus că în întregul meci, PSG nu a avut nici măcar un șut cadrat pe spațiul porții!

Messi, Neymar, Di Maria și Mbappe au fost așadar anihilați de o apărare perfectă a gazdelor, care urcă pe 7 după această victorie, cu 12 puncte la activ.

După opt victorii la rând, PSG pierde această a noua rundă la Stade Rennais, oprindu-se așadar seria de 4 victorii la rând a parizienilor.

Vedetele Parisului veneau aici după victoria cu Manchester City din UEFA Champions League, 2-0.

A fost al doilea meci ca titular pentru italianul Gianluigi Donnarumma, dar și încă un meci fără gol marcat pentru Messi, care rămâne cu 0 în dreptul său până acum în meciurile din Ligue 1 pentru PSG.

Daniel Dobre face primele dezvăluiri despre motivele despărțirii dintre Simona Halep și Darren Cahill