Prima partidă bifată de Dennis Man la Parma după trei luni de absență

Mijlocașul român Dennis Man a revenit pe gazon într-un meci amical pentru Parma, fiind titular pentru formația cruciaților în primul joc de pregătire pentru noul sezon, pe care aceștia îl vor petrece, din păcate, în Serie B.

Formația românilor Man și Mihăilă s-a impus cu 2-0 în jocul amical contra celor de la Stegen Stegona, formație din liga a cincea italiană.

Golurile trupei antrenate de Enzo Maresca au fost semnate de Juan Brunetta, în minutul 31, și Gaston Brugman, ultimul după un penalti în minutul 71.

Dennis Man 2021 - Crazy Speed/Skills/Goals/Assists

Man a fost titular la Parma și apoi înlocuit la pauză, bifând primul său meci pentru echipa sa după trei luni de absență, din cauza unei accidentări.

Ultima partidă a sa în Italia fusese pe 24 aprilie, cu Crotone, meci în care s-a și accidentat.

Man și Mihăilă vor rămâne la Parma și în sezonul acesta de Serie B, deși fostul stelist a primit oferte tentante în această vară de la grupări precum Milan, Trabzonspor sau Lille, pe care însă Parma le-a refuzat.

11 milioane de euro a achitat Parma celor de la FCSB pentru serviciile fostului arădean.

Răzvan Marin, titular într-o demonstrație de forță a lui Cagliari. 16 goluri marcate în startul sezonului (Video)

FIFA vrea să revoluționeze fotbalul prin câteva schimbări radicale în regulamentul de joc

Cannes 2021: Marii câştigători şi o gafă de proporţii