Răzvan Marin, titular într-o demonstrație de forță a lui Cagliari. 16 goluri marcate în startul sezonului (Video)

Cagliari, echipa românului Răzvan Marin din Serie A, a început în forță seria amicalelor din acest sezon și a oferit o demonstrație de goluri într-un joc test.

Cu Răzvan Marin pe teren timp de o repriză, Cagliari s-a distrat cu Vicenza, pe care a învins-o cu un scor uluitor, 16-1!

Antrenorul Leonardo Semplici a mizat pe toți jucătorii importanți din lot, iar partida în fața unei formații de amatori din Italia a fost una mai mult decât distractivă.

La pauză, scorul a fost 10-0, iar Marin a evoluat ca titular și a bifat primele 45 de minute cu numărul 8 pe spate. El a oferit o pasă de gol pentru atacantul Joao Pedro. În minutul 41, din păcate, românul a acuzat probleme la gleznă.

În această vară, Cagliari a primit o ofertă concretă de la AC Milan pentru fotbalistul român, trecut și pe la Ajax sau Standard Liege. Însă cele două formații nu s-au înțeles asupra sumei de transfer.

Sezonul trecut, formația din Sardinia s-a salvat pe ultima sută de metri de la retrogradarea în Serie B.

Liga 1, prima etapă: Rezultatele de sâmbătă