Presa din Turcia, anunț neașteptat despre transferul lui Denis Drăguș la FCSB

Presa din Turcia, anunț neașteptat despre transferul lui Denis Drăguș la FCSB
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

Presa din Turcia a făcut un anunț neașteptat despre transferul lui Denis Drăguș la FCSB.

Conform informațiilor publicate de Fanatik.tr, Gigi Becali ar fi pregătit să ofere 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș de la Trabzonspor.

Publicația turcă notează că FCSB nu este singura echipă interesată de serviciile lui Denis Drăguș. Kocaelispor ar fi, de asemenea, în cursa pentru semnătura internaționalului român.

”Denis Drăguș, care a petrecut sezonul trecut împrumutat la Kasimpașa și Gaziantep, se întoarce în țara sa natală. FCSB este pregătită să plătească o sumă de transfer pentru Drăguș. Cifra discutată este în jur de 1,5 milioane de euro. De asemenea, Kocaelispor îl dorește foarte mult pe atacant. Se așteaptă ca Drăguș să ia o decizie finală în curând”, a scris sursa citată.

ADVERTISING

Atacantul român a ajuns la formația turcă în 2024, când a fost cumpărat de la Standard Liege pentru 1,7 milioane de euro.

Denis Drăguș nu a făcut parte din lotul lui Trabzonspor pentru cantonamentul de pregătire, iar presa turcă a relatat că formația și jucătorul poartă discuții privind o posibilă reziliere a contractului, care este valabil până în vara anului 2028.

ADVERTISING
Adaugă spotmedia ca sursă preferată în Google