Nota primită de Ianis Hagi pentru evoluția din meciul cu OGC Nice

Rangers a câștigat, sâmbătă seara, turneul amical Veolia Trophy de la Lyon, iar Ianis Hagi a fost unul dintre remarcații întâlnirii cu OGC Nice, scor 2-0.

La două zile după ce-a reușit o dublă în cadrul jocului cu Olympique Lyon, internaționalul român și-a impins colegii spre un nou succes, iar presa din Scoția i-a notat prestația cu 7.

"A prezentat o amenințare serioasă pentru apărarea lui Nice. Se ridică cu adevărat la nivelul așteptărilor", scrie rangernews.uk.

Doar Ryan Kent, cu 8, a primit o nota mai mare ca a lui Ianis.

Cum a evoluat Ianis Hagi cu Nice

Ianis a fost unul dintre cei mai activi jucători ai lui Rangers în prima repriză, când a avut și două oportunități de a înscrie, în minutele 16 și 32.

În minutul 8, Ianis a fost atacat dur, din spate, de un adversar, dar din fericire a putut continua meciul.

Fotbalistul român transferat în această vara de la Genk a fost înlocuit în minutul 63.

Golurile meciului din cadrul turneului amical Veolia Trophy de la Lyon au fost marcate de Jermain Defoe, în minutul 40, și Jamie Barjonas, în minutul 90+2.

3,4 milioane de euro a plătit Rangers, în această vară, pentru a-l transfera pe Ianis Hagi de la Genk.