Ianis Hagi, titular în meciul dintre Rangers și Nice: Iată cum a jucat fotbalistul român

Ianis Hagi a fost titular în meciul amical pe care Rangers l-a disputat, sâmbătă seara, cu formația franceză OGC Nice, scor 2-0.

La două zile după ce-a reușit o dublă în cadrul jocului cu Olympique Lyon, internaționalul român a avut o nouă prestatie bună, dar n-a mai găsit calea spre gol.

Ianis a fost unul dintre cei mai activi jucători ai lui Rangers în prima repriză, când a avut și două oportunități de a înscrie, în minutele 16 și 32.

În minutul 8, Ianis a fost atacat dur, din spate, de un adversar, dar din fericire a putut continua meciul.

Fotbalistul român transferat în această vara de la Genk a fost înlocuit în minutul 63.

Golurile meciului din cadrul turneului amical Veolia Trophy de la Lyon au fost marcate de Jermain Defoe, în minutul 40, și Jamie Barjonas, în minutul 90+2.

3,4 milioane de euro a plătit Rangers pentru a-l transfera pe Ianis Hagi de la Genk.