Ianis Hagi, în mare formă: Mijlocașul lui Rangers a marcat de două ori în poarta lui Tătărușanu (Video)

Ianis Hagi a înscris de două ori în partida amicală pe care Rangers a disputat-o, joi seara, cu Olympique Lyon, în cadrul Veolia Trophy..

Internaționalul român a marcat în minutele 20 și 25 în poarta apărată de Ciprian Tătărușanu.

Jucătorul transferat în această vară de la Genk a deschis scorul cu o reluare din câțiva metri, în timp ce la golul secund l-a învins pe Tătărușanu cu un șut din prima de la 10 metri.

La pauză, când scorul era 2-0 pentru Rangers, Ianis Hagi a fost inlocuit cu Arfield.

De altfel, golurile lui Ianis au fost singurele ale meciului dintre Lyon și Rangers, încheiat cu scorul de 0-2.

Următorul meci pe care Rangers îl va disputa la Veolia Trophy., desfășurată la Lyon, va avea loc sâmbătă, cu OGC Nice.