Simona Halep, învinsă dramatic în proba de dublu de la Praga

Simona Halep și Barbora Strycova au fost învinse în optimile de finală ale probei de dublu de la Praga, de rusoaicele Veronika Kudermetova și Anastasia Pavlyuchenkova.

Meciul de la Praga a fost extrem de spectaculos, dar Simona și Barbora au pierdut cu 3-6, 6-3, 8-10.

Primul set a fost foarte spectaculos, cu multe break-uri de ambele părți. Rusoaicele și-au pierdut de două ori serviciul, în timp ce Simona și Barbora de patru ori.

Setul secund a început în forță, iar Simona și Barbora au condus cu 4-0. Rusoaicele au revenit, au făcut 4-3, dar Simona si Barbora au trimis meciul în Super Tie Break, cu un 6-3 categoric.

În Super Tie Break, Simona și Barbora au avut un start excelent, au condus cu 7-2, dar au pierdut meciul.

Pentru Simona urmează joi și meciul din proba de simplu, contra Barborei Krejcikova, la o oră ce nu a fost stabilită deocamdată, în direct pe SpotMedia.ro.

HALEP/STRYCOVA - KUDERMETOVA/PAVLYUCHENKOVA 3-6, 6-3, 8-10

15:53 - Final de meci! Simona și Barbora sunt eliminate după ce au avut 7-2 în super tie break!

15:41 - Break pentru Simona și Strycova și avem Super Tie Break!

15:36 - Simona e fenomenală de pe linia de fund, iar scorul este 5-3! Suntem doar la un game distanță de super tie-break!

15:32 - Al doilea game la rând pentru rusoaice și scorul devine 4-3!

15:29 - Rusoaicele fac break pe serviciul Strycovei și scorul este 4-2!

15:25 - Rusoaicele opresc seria bună și scorul este 4-1!

15:22 - Ce revenire spectaculoasă! Simona și Barbora au 4-0 și par de neoprit! Le ies toate loviturile!

15:18 - Simona și Barbora joacă tot mai bine și au preluat controlul meciului! Un nou break!

15:14 - Simona și Barbora se distanțează la 2-0! Simona e tot mai precisă!

15:11 - Simona și Barbora încep setul secund cu un break!

15:06 - Rusoaicele mai fac un break pe serviciul Simonei și câștigă primul set cu 6-3!

15:03 - Rusoaicele se desprind la 5-3! Simona e acum la serviciu pentru a rămâne în set!

14:59 - Rusoaicele fac din nou break și conduc cu 4-3. Continuăm în același ritm spectaculos!

14:56 - Simona și Barbora fac rebreak și scorul este 3-3! Ce meci frumos avem, cu lovituri spectaculoase!

14:51 - Rusoaicele fac din nou break pe serviciul Simonei și trec în avantaj!

14:49 - Break pentru Simona si Barbora și scorul devine 2-2!

14:43 - Game pentru Simona si Barbora! Simona a fost foarte precisă la fileu!

14:39 - Game echilibrat, Simona joacă bine la fileu, dar rusoaicele au 2-0.

14:45 - Break la zero pentru rusoaice la începutul meciului.

14:34 - A început meciul!

14:33 - Simona se va afla la serviciu în startul meciului!

14:30 - Avem imagini de la Praga! Jucătoarele se pregătesc să intre pe teren.

Info:

La casele de pariuri, Simona și Barbora sunt favorite, având cota 1.45 pentru a obține victoria.

Barbora Strycova este o jucătoare foarte bună de dublu. De altfel, Simona este campioana de la simplu de la Wimbledon, în timp ce Strycova de la dublu.

Meciul e televizat de Digi Sport 2.

Simona o va întâlni joi în proba de simplu pe Barbora Krejcikova, la o ora care nu a fost încă stabilită, în direct pe SpotMedia.ro.

SpotMedia.ro e sursa numărul 1 de informații despre Simona Halep! Citește și:

Apasă aici pentru a vedea toate știrile din sport de pe spotmedia.ro

SpotMedia.ro e una dintre cele două instituții media din România acreditate de WTA pentru turneul de la Praga. Rămâneți alături de noi pentru detalii despre campioana noastră!

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!