CFR Cluj debutează cu dreptul în Liga Campionilor

CFR Cluj a făcut un pas important spre calificarea în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, după victoria, scor 3-1, din meciul cu Borac Banja Luka.

Campioana României a avut o evoluție sigură la primul meci cu Marius Șumudică pe banca tehnică.

Ardelenii au deschis scorul în minutul 11, după ce șutul trimis de Deac din penalti în bară a trimis mingea la Omrani, iar acesta a punctat.

Apoi, Deac s-a revanșat în minutul 28, din pasa francezului Omrani.

Moraitis a redus din avantaj în prelungirile primei reprize, cu o lovitură de cap.

Totuși, după pauza CFR s-a distanțat la 3-1 după un gol frumos marcat de Sigurjonsson, cu un șut în vinclu.

Finalul meciului a fost liniștit, iar CFR așteaptă fără emoții returul programat marțea viitoare, de la ora 21:00.

În turul 2 preliminar, CFR se va duela cu învingătoarea dintre Fola și Lincoln.

CFR CLUJ - BORAC BANJA LUKA 3-1 (Omrani '11, Deac '28, Sigurjonsson '60 / Moraitis '45)

90+4 - Final de meci!

90 - 4 minute suplimentare.

83 - Petrila trage superb, dar mingea se duce puțin peste!

78 - Schimbare CFR: Manea intră în locul lui Susic.

73 - Ritmul jocului a scăzut în ultimele minute.

68 - Schimbare CFR: Debeljuh intră în locul lui Omrani.

67 - Schimbare CFR: Petrila intră în locul lui Păun.

61 - Schimbare CFR: Chipciu intră în locul lui Costache.

60 - GOL CFR CLUJ! Sigurjonsson face 3-1 cu un șut superb în vinclu din careu!

58 - Sigurjonsson trage din centrul careului, dar mingea se duce în blocaj.

51 - Camora centrează din partea stângă, mingea este respinsă.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauză!

45 GOL BANJA LUKA! Moraitis marchează cu o lovitură de cap!

39 - Costache e aproape de gol, dar mingea e scoasă de pe linia porții!

32 - Costache trage bine din afara careului, dar mingea e respinsă.

28 - GOL CFR!!! Deac primește excelent în careu, trage pe jos din 14 metri și face 2-0!

23 - CFR Cluj domină în continuare și după marcarea golului.

16 - Deac trage peste poartă din lovitură libera de la 25 de metri.

12 - Păun vede cartonașul galben.

11 - GOL CFR CLUJ!!! Deac trage în bară, dar mingea ajunge la Omrani, care punctează pentru 1-0!!!

10 - Penalti pentru CFR Cluj! Omrani e tras de tricou în careu!

7 - Sigurjonsson trage din unghi, mingea se duce în plasa laterală.

6 - Șumudică e primit ca un erou de fanii CFR-ului, care îi scandează deja numele.