Liga 1: Rezultatele meciurilor de sâmbătă

SpotMedia.ro v-a ținut la curent cu desfășurarea întâlnirilor partidelor de sâmbătă din Liga 1, în prima etapă de play-off și play-out a stagiunii competiționale 2020/2021.

O zi în care am avut două meciuri de play-out, în care Chindia a trecut de Sibiu clar cu 2-0, iar Gaz Metan și Voluntari au remizat la unu, în timp ce Craiova și Sepsi s-au anihilat reciproc în debutul sezonului de play-off.

Iată mai jos rezultatele complete ale zilei și cronicile aferente:

Play-out

Chindia Târgoviște - AFC Hermannstadt 2-0 (Dumitrașcu 31', Florea 48')

Min.31: Denis Dumitrașcu de la Chindia înscrie din afara careului.

Min.48: Florea înscrie după ce trece frumos cu un dribling de un adversar.

Liga 1: Chindia câștigă lejer primul meci de play-out cu Hermannstadt

Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari 1-1 (Morar 45' / Droppa 25')

Min.25: Droppa marchează un gol minunat cu călcâiul pentru Voluntari.

Min.45: Morar reuşeşte să marcheze în minutele de prelungire ale primei reprize.

Liga 1: Gaz Metan și FC Voluntari, egal anost în debutul de play-out

REZUMAT: Universitatea Craiova-Sepsi 0-0. Pas greşit pentru olteni

Play-off

Universitatea Craiova - Sepsi OSK 0-0

Liga 1: Pas greșit pentru Craiova în primul meci din play-off, pe teren propriu cu Sepsi

Toate partidele au fost televizate pe DigiSport, TelekomSport și LookTV.

Cristina Neagu, deranjată de discuțiile despre salariul său la CSM București: "Nu e treaba mea de unde își ia clubul banii"

Gigi Becali e încântat, chiar dacă FCSB nu a cucerit Supercupa: "Am rezistat cu copiii în fața lui CFR Cluj"

Voiculescu spune că l-a găsit în MS pe informatorul lui Dragnea din 2016. Cîțu ar fi promis că-l mută, dar n-a făcut-o