Liga 1: Gaz Metan și FC Voluntari, egal anost în debutul de play-out

Gaz Metan Mediaș și FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 1-1, în a doua partidă a zilei de sâmbătă din Liga 1, în prima etapă a fazei de play-out din sezonul 2020/2021.

Golurile au fost aduse de Droppa pentru oaspeți și Morar pentru medieșeni, în minutele 25 și 45.

Droppa a marcat împotriva fostei sale formații un gol minunat cu călcâiul în minutul 25, pentru ca Morar să aducă inspirat egalarea în prelungirile primei părți.

GOOOL! Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari 0-1. Droppa deschide scorul cu o execuție elegantă

Un egal care menține cele două formații una lângă alta la debutul acestui play-out, locurile 11 și 12, cu 18 puncte pentru ardeleni și o lungime mai puțin pentru ilfoveni.

Gaz Metan: Pleşca - Yuri, Baco, Horj - Butean, Chamed, De Moura, Deaconu, Velisar - Plumbuitu, Morar.

FC Voluntari: Rîmniceanu - Balaur, Tamaş, Armaş - I. Costin, I. Gheorghe, Droppa, Ivanov, Briceag - Betancor, Angelov.

Arbitru: Coza Ionuţ.

Preşedintele Laporta, ''convins'' că Messi va juca la Barcelona şi în sezonul următor

Gabriela Ruse menține în viață speranțele României în meciul de baraj cu Italia din Fed Cup

Fostul ministru de interne italian Matteo Salvini a fost trimis în judecată pentru că nu a primit migranți în țară