Liga 1: Rezultatele meciurilor de duminică

SpotMedia.ro v-a ținut la curent cu desfășurarea rezultatelor partidelor de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 3 a stagiunii competiționale 2020/2021.

CFR Cluj s-a impus la limită în fața Sibiului cu scorul preferat al lui Dan Petrescu, 1-0, în timp ce Sepsi a stricat socotelile Astrei la ultima fază, în minutul 95.

Iată rezultatele complete ale zilei și cronicile aferente:

Astra Giurgiu - Sepsi OSK 2-2 (V. Gheorghe 15', 48' / Bouhenna 24', Safranko 95')

Min.95: Oaspeţii egalează la ultima fază. Safranko a făcut o preluare excepţională, pe călcâie practic şi l-a executat cu stângul pe Lazar, incredibil final.

Min.48: Același Gheorghe realizează dubla imediat după ieşirea de la vestiare, din pasa lui Seto.

Min.24: Bouhenna a păcălit apărarea gazdelor şi a restabilit egalitatea pe tabelă, e 1-1 la Giurgiu.

Min.15: Gheorghe s-a înălţat de lângă Aganovici şi a deschis scorul simplu, 1-0!

Liga 1: Safranko interzice Astrei prima victorie din acest sezon cu un gol în minutul 95

CFR Cluj - AFC Hermannstadt 1-0 (Vinicius 66')

Min.66: 1-0 CFR Cluj, Vinicius dă o lovitură de cap perfectă după un corner, se salvează la o fază fixă elevii lui Dan Petrescu.

Liga 1: CFR Cluj, victorie la limită cu Hermannstadt

Toate partidele au fost televizate pe DigiSport, TelekomSport și LookSport.

Recomandări pentru elevi înainte de începerea şcolii: Cum trebuie purtată masca, ce înseamnă distanţă fizică în clasă și în curtea şcolii

Descoperire de proporții făcută în Egipt. Sunt intacte, deși au 2.500 de ani!