Liga 1: Rezultatele meciurilor de duminică

SpotMedia.ro v-a ținut la curent cu desfășurarea întâlnirilor de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 26 a stagiunii competiționale 2020/2021.

Ambele echipe gazdă au învins duminică, e vorba de Astra care a întors un 0-1 cu Sibiul, iar apoi FCSB s-a impus la limită cu Mediașul, la singurul șut pe spațiul porții, venit în minutul 90..

Iată mai jos rezultatele complete ale zilei și cronicile aferente:

Astra Giurgiu - AFC Hermannstadt 2-1 (Răduț 15', Krpici 57' / Bagarici 11')

Min.11: Bagarici deschide scorul la Giurgiu după ce reușește un șut plasat. Au căzut în plasa offside-ului fundașii Astrei.

Min.15: Răduț însă egalează foarte rapid pe tabelă, după un șut frumos din interiorul careului mare.

Min.57: Răduț, gol și pasă de gol azi, pasă simplă în câțiva metri și apoi Krpici marchează cu poarta goală.

Liga 1: Astra întoarce scorul cu Sibiul și câștigă primul meci al zilei

GAZ METAN MEDIAS - FCSB 2-3 | REZUMAT | Dubla lui OLARU Duce Steaua (FCSB) Pe Primul Loc!

FCSB - Gaz Metan 1-0 (Tănase 90')

Min.90: Florin Tănase deviază perfect cu capul la colțul lung o minge venită de nicăieri, 1-0 FCSB!

Liga 1: FCSB se impune cu Gaz Metan în minutul 90, la singurul șut pe spațiul porții

Toate partidele au fost televizate pe DigiSport, TelekomSport și LookTV.

Ion Țiriac pare în continuare hotărât să plece de la Federația Română de Tenis: ”Este extrem de dezamăgit”

Răzvan Marin, inclus într-un clasament european select, după evoluțiile foarte bune de la Cagliari

Vlad Gheorghe, despre închiderea dosarului 10 August: Bineînțeles că suspectez o influență a politicului. Atacul PSD asupra justiției s-a făcut inclusiv cu oameni din interior - Interviu