Liga 1: Viitorul lui Hagi pierde la Sibiu

Hermannstadt a învins Viitorul Constanța, scor 2-0, într-un meci din play-out-ul Ligii 1.

Meciul de la Sibiu a fost destul de slab, dar gazdele au deschis scorul în cele din urmă în minutul 76, prin devierea lui Ionuț Stoica.

Din minutul 84, scorul a devenit 2-0, după ce Debeljuh a marcat din lovitură de la 11 metri cu o scăriță.

După acest rezultat, Hermannstadt ocupă locul 4 în play-out, cu 31 de puncte, și este ca și salvată de la retrogradare.

Viitorul Constanța rămâne pe primul loc, cu 42 de puncte, și va câștiga play-out-ul.

Etapa următoare, Viitorul primește vizita lui Sepsi, iar Hermannstadt se deplasează la Clninceni.