Liga 1: Victorie la scor pentru Astra Giurgiu

Astra Giurgiu a câștigat cu ușurință, scor 3-0, meciul disputat marți seara, pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaș, în etapa a 14-a a Ligii 1.

Giurgiuvenii au marcat toate golurile în prima repriză, iar cel mai bun jucător all meciului a fost Constantin Budescu.

Montini a deschis scorul în minutul 4 din pasa lui Budescu.

Rolurile s-au inversat în minutul 38, când Budescu a finalizat dintr-o pasa a lui Montini, venită după o mare gafă a portarului Buzbuchi.

Scorul final a fost stabilit de Radunovic, în urma unei centrări a aceluiași Budescu.

După această victorie, Astra Giurgiu a ajuns la 13 puncte si a egalat-o în clasament chiar pe adversara din această seară.

Astra: Lazar - Bruno, Sousa, Graovac, Radunovic - Crepulja - Merlo, Canadjija, Budescu, Riza - Montini.

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Romeo - Alceus, Horj - Ciocan, Loembet, Horșia - Dumitru.

Arbitru: Lucian Rusandu.